5 oznak, że on Cię zdradza

Koszula ze śladem szminki na kołnierzyku

Zdrada w związku jest poważnym powodem do obaw. Przede wszystkim świadczy o tym, że coś, co kiedyś działało świetnie, już się nie sprawdza. Jest często przyczyną rozpadu relacji romantycznych i pozostawia za sobą bardzo dużo zniszczeń, zwłaszcza w psychice osoby zdradzonej, która w przyszłości może mieć bardzo duże problemy z ponownym zaufaniem komuś, z kim chce zacząć nowy związek.

1. Częściej niż zazwyczaj wspomina przy Tobie o innych kobietach

Ważny jest też oczywiście kontekst, w jakim Ci o nich wspomina. Jeśli od kilku tygodni non stop krytykuje nową stażystkę, która została zatrudniona bez żadnego doświadczenia, ciężko mówić tu o zdradzie. Jeśli jednak cały czas kogoś wychwala, opowiada o jej sukcesach i o tym, jak dobrze się z nią pracuje, coś może być na rzeczy. Zwłaszcza jeśli przy okazji krytykuje Cię, na przykład zaznacza, że one umie się ładnie ubrać, a Ty od dawna tego nie robiłaś. Szczególnie podejrzane będzie, jeśli sam chętnie będzie o niej opowiadał, ale gdy Ty będziesz chciała podjąć temat, będzie Cię zbywał.

2. Wraca znacznie później do domu

To bardzo ważny punkt. Wielu mężczyzn zasłania się pracą, gdy zdradzają. Jest to w ich odczucie wygodna wymówka, bo nie wzbudza podejrzeń. Poza pracą pojawiają się też liczne wyjścia ze znajomymi. Naprawdę bardzo rzadko twój partner nie będzie miał przygotowanej wymówki na swój późny powrót do domu. Jednak samo wrócenia po zwykłym czasie nie oznacza zdrady. Zawsze bierz je pod uwagę z innymi sygnałami, które do Ciebie docierają. Jeśli poza późnymi powrotami nie masz niczego, aby poprzeć swoje przeczucia, może się okazać, że reagujesz zbyt pochopnie.

3. Okazuje Ci znacznie więcej lub znacznie mniej czułości

To nieprawda, że oznaką zdrady jest odsuwanie się od Ciebie. Jeśli zdrada pobudza twojego partnera, sprawia, że jest szczęśliwszy, chętniej będzie okazywał Ci uczucia i czułość. Czasami może mieć to na celu odwrócenie twojej uwagi od realnego problemu, a czasami jest to naturalna męska reakcja na zastrzyk hormonów. Jeśli jednak okazuje Ci mniej uwagi i czułości, niż zwykle, warto z nim o tym porozmawiać. Może się okazać, że ma po prostu trudniejszy okres i nie ma ochoty na celebrację waszego związku albo potrzebuje paru dni w samotności dla siebie samego.

4. Omija pewne tematy przy rozmowie

Każdy z nas ma jakiś temat, którego nie chce poruszać, ale zazwyczaj jesteśmy w stanie jasno to zasygnalizować, jeśli się już pojawia. Twoją czujność powinna wzbudzić sytuacja, gdy twój partner ewidentnie omija pewne tematy, kluczy wokół nich albo natychmiast zmienia temat, gdy się pojawiają, bez podania przyczyny czy powiedzenia wprost, że nie chce o tym rozmawiać. W ten sposób unika pytań i jednocześnie traci szansę na powiedzenie Ci czegoś za dużo. Taki stan rzeczy może trwać naprawdę długo i często będziesz mogła nawet nie zdawać sobie z niego sprawy.

5. Zdarzało mu się już stawać po stronie zdradzających kolegów

To nie jest bezpośredni sygnał, że cię zdradza, ale lampka ostrzegawcza powinna ci się w takiej sytuacji zaświecić. Przede wszystkim dlatego, że jeśli ktoś usprawiedliwia cudzą zdradę, nie będzie miał oporów, żeby zrobić, to jeśli on zdradzi. Przez takie traktowanie osoby zdradzające, sami siebie przekonujemy, że w sumie zdrada nie jest aż taka zła, jeśli mamy do niej solidne podstawy. Osoby, które tak myślą, nie tylko nigdy nie zrozumieją, że to one robią coś złego, ale będą w stanie zrzucać odpowiedzialność na swoich partnerów, pod pozorem zaniedbania czy sprowokowania do zdrady. Wiedząc, jak zdradza mąż, można wyciągnąć wnioski i dowiedzieć się jak zdradza żona. To jest bardzo podobne zachowanie.

Przeczytaj także: