Kłótnie, które mogą przekreślić wasz związek

Kłótnia w związku między kobietą a mężczyzną

W każdym związku zdarzają się kłótnie, ale niektóre z nich są nie do zaakceptowania. Są tematy, które poruszone albo wyśmiane sprawią, że druga osoba już nigdy nie spojrzy na Ciebie z szacunkiem. Po niektórych spięciach pozostaje nam tylko rozstanie. Nie oznacza to jednak, że za wszelką cenę musimy ich unikać, ważne jest jednak, żeby się na nie przygotować i wiedzieć, czego możemy się po nich spodziewać.

Podejrzenie o zdradę albo romans

Zarzucanie swojemu partnerowi zdrady albo romansu z kimś innym, jest dla wielu osób niedopuszczalne. Nigdy nie podejmuj tego tematu, jeśli nie jesteś w stu procentach pewna, że mogło do czegoś dojść. To bardzo ważne, bo jeśli raz wysuniesz takie podejrzenia, będziesz miała je już zawsze z tyłu głowy, a twój partner zrozumie, że nie ma twojego pełnego zaufania. Jeśli twój partner Cię nie zdradzał, może z Tobą zerwać. W końcu nikt nie chce spotykać się z osobą, która szuka wszędzie cienia dowodu na to, że nie jesteśmy jej wierni, kiedy my robimy wszystko, żeby tej wierności dochować.

Uderzanie w rodzinę twojego partnera

Rodzina dla wielu z nas jest święta, nawet jeśli założyliśmy już nową z naszą drugą połówką. Kwestionowanie sposobu wychowania, charakteru czy moralności rodziców partnera albo innych jego bliskich krewnych jest nie na miejscu, chyba że naprawdę coś jest nie tak. Ale jeśli tylko są one inne, niż w przypadku twojego rodzinnego gospodarstwa domowego, to wcale nie oznacza to, że realnie coś jest z nimi nie tak. Zamiast od razu się oburzać i zarzucać rodzinie partnera niekompetencję, wytłumacz, że u Ciebie coś wyglądało inaczej i wolałabyś jednak, żeby w waszym domu ten zwyczaj był przeniesiony od Ciebie.

Domaganie się pełnego podporządkowania pod siebie

Partner nie zmieni się dla nas. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej. Są oczywiście osoby, które nie mają problemu z całkowitą zmianą siebie, ale są one mocno podatne na manipulację i raczej nie będą w stanie zbudować z nami stałego i szczęśliwego związku. Nie wymagaj od partnera dostosowania się do Ciebie i twoich potrzeb. Każdy z nas jest inny i każdy ma swoje własne potrzeby. Masz prawo oczekiwać, że twoja druga połówka będzie przestrzegała norm społecznych i molarnych, ale nie masz wpływu na jej charakter, zainteresowania albo innego elementy, które mogą Ci się ewentualnie nie podobać.

Przeczytaj także: