10 oznak toksycznego związku

Toksyczny związek

Toksyczne związki drenują całą twoją energię i wcale nie są zdrowe. Trzeba wcześnie rozpoznać znaki i jak najszybciej wyjść ze związku. Czasami trudno określić, czy związek jest toksyczny. Oto dziesięć oznak, które mogą pomóc w rozpoznaniu czy związek jest toksyczny.

Dochodzi do przemocy słownej.


Jeżeli twój partner umniejsza i nadużywa cię werbalnie wtedy na pewno jesteś w toksycznym związku. Związek ma sprawić, że będziesz szczęśliwa. Obelgi nie powinny być tolerowane w żadnej formie w zdrowym związku. Musisz zrozumieć, że twój partner powinien cię szanować przez cały czas. 

Brak uczciwości


Jeśli twój partner wielokrotnie kłamie, to znaczy, że tak naprawdę cię nie ceni. Nie można mu ufać, jeśli kłamie bezczelnie w twarz. Oczywiście wszystko zależy od kalibru kłamstwa. na naprawdę drobne kłamstwa można przymknąć oko. Ale na większe, nigdy! 

Zdrady


Mężczyzna lub kobieta, którzy cię oszukują, nie są godni twojej miłości. On lub ona nie szanuje wyłącznej relacji, którą ma z tobą. Jeśli pozostaniesz w tym związku, będziesz czuł się tak, jakbyś nie był wystarczająco wart. Nie bój się wyjść. Znajdziesz kogoś, kto jest oddany wyłącznie tobie. 

Brak zaufania


Zaufanie jest podstawą zdrowego związku. Musisz być w stanie zaufać swojemu partnerowi i czuć się bezpiecznie. Musisz przełamać tę barierę, aby mieć satysfakcjonujący związek ze swoim partnerem. 

Przemoc fizyczna


Przemoc fizyczna jest silnym znakiem, że związek jest całkowicie toksyczny. Kobiety mają tendencję do myślenia, że zasługują na karę i pozostają w obraźliwym związku. Bez względu na to, co zrobiłeś, nikt nie powinien podnosić na ciebie rąk. .

Ignorowanie partnera


Jeśli twój partner ignoruje cię, jeśli nie zrobisz czegoś, czego on lub ona chce, to ta osoba jest manipulacyjna. Dają ci ciche traktowanie, ponieważ nie dostają tego, czego chcą. Może to być forma zachowania kontrolującego. To również jest zachowanie egoistyczne. 

Jesteś bardziej zaanażowany/a w związek


Jeśli jesteś tym, który zawsze wkłada wysiłek, aby związek działał, to masz toksyczny związek. Związek obejmuje dwie osoby współpracujące ze sobą tak, aby każdy mógł odegrać swoją rolę. Nie walcz o miłość. Powinna być podana w sposób swobodny. Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo.

Kontrolowanie


Kontrolujący partner to również czerwona flaga. Powinieneś być w stanie wyrazić swoje uczucia i robić rzeczy, które lubisz. Na przykład twój partner nie pozwala ci spędzać czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zawsze chcą, żebyś był dla nich wszystkim. Powinniście mieć wolność w swoim związku. 

Ciągłe kłótnie


Spory są naturalne w związku, ale nie są zdrowe, gdy nie są rozwiązywane prawidłowo lub gdy są stałe. Możesz skończyć w błędnym cyklu i to może drenaż energii z obu z was w związku. Mądrze wybieraj swoje bitwy. Nie trzeba się o wszystko kłócić. 

Nie czujesz się szczęśliwy/a


Szczęśliwy związek to zdrowy związek. Będziesz miał swoje smutne chwile, ale to nie będzie trwało wiecznie. Zdrowy związek powinien wydobywać z ciebie to, co najlepsze, nie musi cię stresować. 

Przeczytaj także:

Zdrada w związku

Slad szminki na materiale

Zdrada w związku jest tematem, którym wiele osób interesuje się od wieków. W dzisiejszych czasach, kiedy rozwody i separacje są coraz bardziej powszechne,…